AR-GE

Sağlam teknik altyapımız ile kalıp, fikstür, ekipman ve makine tasarlayıp imal edebiliyor, müşteri odaklı kalite yaklaşımı çerçevesinde çözümler sunabiliyoruz. Üretime özgü iyileştirmelere ek olarak, yeni üretim teknolojileri tasarlamak ve geliştirmek için sürekli olarak yeni teknolojileri araştırıyoruz.
Telfleks R&D
Üretim
Aşağıdaki işlemlerin hem tasarımını hem de imalatını şirketimiz bünyesinde tamamlamaktayız:
  • Metal şekillendirme ve kesme kalıpları
  • Plastik enjeksiyon kalıpları
  • Lastik kalıpları
  • Üretim aparatları
  • Seri üretime özel ekipman ve makineler
  • Test ekipmanları
Telfleks Kalip
Tamamlanmış Projelerimiz
1999 yılında dikey spiral sarma makinemizi tamamladık. Makinemiz dikey spiral sarım ve plastik kaplama işlemlerini ardışık ve sürekli olarak uygulama özelliğine sahiptir. Bu spiralleri vites kablolarının üretiminde kullanmaktayız.
Telfleks AR-GE
2011-2012 yılları arasında "TÜBİTAK TEYDEB 1507 KOBİ Ar-Ge Başlangıç Destek Programı" mali desteğiyle “Sonsuz Sarım Kabiliyetinde Çap ve Esneklik Ayarı Yapılabilen Yarı Otomatik Spiral Sarma Makinesi” projesini tamamladık. Bu sayede kendi bünyemizde gerekli uzunluk ve çaplarda spiraller üretmekteyiz.
Telfleks AR-GE
Devam Eden Projelerimiz
Endüstri 4.0 süreçlerine hazır üretim yürütme sistemi geliştirmesini teşvik eden "KOSGEB Kobigel-KOBİ Geliştirme Destek Programı" kapsamında sunduğumuz “Üretim Yürütme Sistemi Geliştirme” projemiz devam etmektedir. Bu proje kapsamında ayrıca bir "PLC Kontrollü Otomatik Kesme Makinesi" geliştiriyor ve ürünlerimizde kullanılan hortum, spiral ve çelik halatların kesilmesini otomatikleştirmeyi hedefliyoruz.
Tubitak
Kosgeb