Tarihçe

Telfleks Otomotiv, gerek yurt içinde gerekse yurt dışında otomotiv, tarım makinaları ve savunma sanayii alanlarında önde gelen sanayi üreticilerine hizmet vermektedir. Yüksek kalite ve düşük maliyet hedefine ulaşmak için sürekli olarak kendini yenilemekte ve geliştirmektedir. Bu doğrultuda AR-GE çalışmalarına da öncelik vermekte olan Telfleks Otomotiv, hem ürün geliştirme konusunda müşterilerine çözümler sunmakta, hem de güncel teknolojiyi takip ederek yeni şirket içi üretim sistemleri tasarlayıp geliştirmektedir. Günümüzde 2000 metrekarelik yeni üretim tesisinde faaliyet gösteren firmamız, kumanda sistemlerine ait mekanik kumanda telleri ve sac ürünlerinin tasarım ve üretimini yapmaktadır.

1990

Telfleks Otomotiv, 1990 yılında tarım araçları ve ticari araçlar için OEM tedarikçisi olmak üzere İstanbul’da kuruldu.

2000

2000’li yıllarda ürün tasarımları ve testleri konusunda aktif rol oynamaya başladı. Otomotiv endüstrisi dışında havacılık, denizcilik ve savunma sanayii gibi sektörlerde de çalışmaya başladı.

2008

Güncel ortaklık yapısına kavuşup ürün dağıtımını küresel düzeyde yapmaya başladı.

2012

2011-2012 seneleri arasında AR-GE çalışmaları kapsamında “Sonsuz Sarım Kabiliyetinde Çap ve Esneklik Ayarı Yapılabilen Yarı Otomatik Spiral Sarma Makinesi” projesini tamamladı.

2017

2017 yılında 2000 metrekarelik yeni üretim tesisine taşındı. Ürün gamına sac mekanizmaların üretimini ekledi.